IV Niedziela zwykła (30 stycznia 2022r.)

1. Kochani bardzo dziękuję wszystkim którzy w ostatnim czasie tu w naszym kościele czy w swoim domu modlili się za zmarłego ks. Prałata Stefana Jachimczaka. Niech dobry Bóg wam waszą modlitwę i przyjmowaną komunię św. za zmarłego pierwszego Proboszcza kościoła w Rękowicach wynagrodzi. Dziękując proszę pamiętajmy dalej o ks. Prałacie w naszych modlitwach.
  3. Dziękuję strażakom z OSP Hutki za wczorajszą zbiórkę ofiar na naszą spaloną kapliczkę. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg z serca wynagrodzi i błogosławi.
  4. We wtorek o godz. 1830 spotkanie w kościele wszystkich którzy ze mną wyjeżdżają na ferie zimowe.
  5. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec gromnic o godz. 900 i 1800. Na Msze św. o godz. 1800 zapraszam dzieci klas III wraz z rodzicami. Dzieci w tym dniu otrzymają świece do I Komunii św. W święto Ofiarowania Pańskiego pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1700. Dzieci w pierwszy piątek spowiadają się, przyjmują Pana Jezusa do serca i wracają do domu. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 830 różaniec święty, a o godz. 900 Msza Święta wynagradzająca niepokalanemu sercu Maryi.
  7. Za tydzień w niedzielę o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Mariola Kukuła, Sylwia Kołtun, Katarzyna Lis oraz Panowie: Roman Kukuła, Jarosław Kołtun, Marcin Kołtun. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Bogusławie Minkina.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Aurelię Pakuła, Jagodę Lipską, Donatę Klabisz, Katarzynę Klabisz.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Pan Tadeusz Nierobiś l. 64 z Rększowic. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek … (x3)
  11. Z racji, że dużo osób jest na kwarantannie Koncert Kolęd i Pastorałek jest odwołany.