IV Niedziela Wielkanocna (25 kwietnia 2021r.)

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
  2. W poniedziałek i w środę o godz. 1830 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia w tygodniu nabożeństwa majowe o godz. o 1730 a w niedzielę o godz. 730. Trwajmy na modlitwie z Maryją – Uzdrowieniem Chorych 🙂 .
  4. Kochani w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace na placu kościelnym. Cały czas przygotowujemy się do dnia 8 maja 2022 roku, kiedy będziemy przeżywać jubileusz 40 lecia powstawania Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach. W ubiegły czwartek została zakupiona figura św. Józefa, która zostanie postawiona na placu kościelnym. Figura św. Józefa – opiekuna rodzin, wzór ojca – zostanie poświęcona 16 maja br. na Mszy św. o godz. 1130 podczas I Komunii św. W czasie tej uroczystości rodziny z naszej parafii zostaną zawierzone św. Józefowi. Już dzisiaj gorąco was wszystkich zapraszam.
  5. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Aneta Jędrzejczyk, Lilla Nalewajka oraz Panowie: Marek Klabisz i Damian Klabisz. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Czesławie Klabisz i Teresie Klabisz.
    W najbliższy piątek na godz. 2000 prosimy Panie: Zdzisławę Jarzębską, Dorotę Dziubińską, Sybillę Hofman – Migdalską, Ewelinę Haładaj.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Pani Stanisława Burzak l. 79 z Rększowic.