V Niedziela Wielkanocna (2 maja 2021r.)

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Od poniedziałku do soboty zapraszam na nabożeństwo majowe o godz. 1730 a w niedzielę o godz. 730.
  2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. o godz. 800; 1000; 1130 i 1600.
  3. W środę o godz. 1830 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1630. Dzieci i młodzież przynoszą ze sobą książeczki.
  5. W sobotę 8 maja będziemy przeżywali w naszej parafii Dobę Eucharystyczną i 39 rocznicę erygowania naszej parafii. Program Doby Eucharystycznej jest następujący:

godz. 700
      – Msza św. na rozpoczęcie Doby Eucharystycznej; Godzinki

od godz. 800 do godz. 9
    00  – adorują mieszkańcy Hutki Góry i Hutek do pani Bożeny
    Kamińskiej

od godz. 900 do godz. 1000
    – adorują mieszkańcy Hutek od państwa Grabowskich do pani
    Danuty Nalewajka

od godz. 1000 do godz. 1100
    – adorują mieszkańcy Hutek od pani Krystyny Kamińskiej do państwa Chamalów

od godz. 1100 do godz. 1200
    – adorują mieszkańcy Hutek od pani Ireny Badora do pani Zofii Stoparek

od godz. 1200 do godz. 13
    00  – adorują mieszkańcy Hutek od pani Małgorzaty Ciuruś do leśniczówki

od godz. 1300 do godz. 1400
    – adorują mieszkańcy Rększowic od rodziny Haczyków do państwa Kowalów

od godz. 1600 do godz. 1700
    – adorują mieszkańcy Rększowic od państwa Muś do państwa Szyjów; oraz mieszkańcy pod Łaźcem i pod Górą.

od godz. 1700 do godz. 1800
    – adorują mieszkańcy Rększowic od państwa Michalików do państwa Klimczaków

od godz. 1800 do godz. 1900
    – adorują mieszkańcy Rększowic od pani Zofii Purgal do państwa Gasiak

od godz. 1900 – do godz. 2000
    – adorują mieszkańcy Rększowic przy drodze na Jamki; mieszkańcy do Plebani oraz mieszkańcy Kolonia Hutki

godz. 2000
    – Nabożeństwo Majowe. Zakończenie Doby.

Gorąco serdecznie zapraszam na spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie 🙂

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Za tydzień o godz. 1800 Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  8. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  9. Kochani w piątek zakończył się pierwszy etap prac na placu kościelnym. Została wylana ława i położona kostka przed kościołem, ale moi drodzy musimy jeszcze wyremontować stopień przed kościołem, który jak się okazało jest pęknięty. W imieniu swoim i całej naszej parafii pragnę podziękować Panom: Markowi Minkinie, Krzysztofowi Kubaj, Krzysztofowi Minkinie, Marcinowi Kubaj, Cezaremu Ciuk, Edwardowi Szyja za przygotowanie i zalanie ławy pod płot. Panu Markowi Minkinie dziękuję za użyczenie koparki i samochodu ciężarowego. Panowie pracowali cały tydzień za darmo. Pan Marek Minkina za koparkę i samochód ciężarowy nie wziął od Parafii ani jednej złotówki. Bardzo dziękuję za pomoc w posprzątaniu placu kościelnego Paniom: Katarzynie Lis, Izabeli Minkinie oraz Panom: Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Wiktorowi Górniak, Arturowi Dawczyk, Marcinowi Jakubowskiemu. Dziękuję wszystkim, którzy w swoich prywatnych modlitwach prosili Pana Boga o pogodę. Proszę o dalszą modlitwę, żeby dobry Bóg nam błogosławił w pracy. Przed nami II etap – postawienie płotu i III etap – położenie kostki na parkingu. Niech dobry Bóg wam wszystkim wynagrodzi.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Mariola Szwengiel, Ewelina Haładaj, Sybilla Hofman – Migdalska, Dorota Dziubińska. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Annie Krawczyk.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Ilonę Brusz, Barbarę Pijet, Annę Badora, Monikę Bańka, Lidię Hutny, oraz Pana Piotra Hutny.
  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Pan Alojzy Potrawka l. 91 z Hutek.