IV Niedziela Adwentu (19 grudnia 2021r.)

1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowali serca na spotkanie z nadchodzącym Panem. Od poniedziałku do czwartku od godz. 1730 do godz. 1800 możliwość w naszym kościele wyspowiadania się. Do środy roraty o godz. 1800.
  2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy o zachowanie tradycji postnego posiłku, wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Niech Boża Dziecina zagości w naszych sercach.
  3. Na Pasterkę zapraszam w piątek o północy, a o godz. 2300 na wspólne kolędowanie. Przyjdźmy wcześniej i razem przywitajmy Boże Dziecię. Wszystkich gorąco, serdecznie zapraszam
  4. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o północy – Pasterka; o godz. 800; 1000 i 1130 (nie będzie Mszy św. o godz. 1600). W II dzień świąt (w święto św. Szczepana) Msze św. jak w niedzielę. W święto św. Szczepana na sumie o godz. 1130 poświęcimy owies.
  5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszam wszystkich małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo w czasie każdej Mszy Świętej.
  6. W zakrystii można nabyć świece Caritas, sianko i opłatki na stół wigilijny.
  7. Bóg zapłać wam kochani za wasz dar serca. Następna taca gospodarcza 9 stycznia.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Paulina Karkus, Hania Karkus, Helena Predko, Anna Benduch, Małgorzata Markowska oraz Panowie: Marek Markowski i Jakub Karkus. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Stanisławie Brzeskiej i Henryce Wawrzyńczak.
    W najbliższy czwartek na godz. 1830 prosimy Panie: Jolantę Szczudło, Beatę Korzec, Joannę Marchewkę, Agatę Kubaj.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Pan Zdzisław Kamiński l. 63 z Rększowic, Pani Krystyna Kamińska l. 87 z Rększowic i Pan Edward Wąsowicz l. 69 z Hutek. Pogrzeb Pani Krystyny odbędzie się w poniedziałek o godz. 1330, a Pana Edwarda we wtorek o godz. 1400. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek … (x3)