Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia 2021r.)

1. Kochani Parafianie i Goście!
    W atmosferze Narodzenia Pańskiego pragnę przekazać Wam i Waszym Bliskim moje najserdeczniejsze życzenia: Bożego światła, wszelkich łask, zapału w drodze do świętości, radości z bliskości Boga – „Bóg zstępuje na ziemię, by przenosić nas do nieba”. Niech Chrystus prawdziwy Przyjaciel ludzi znajduje w Was, w Waszej Rodzinie, prawdziwych swoich przyjaciół. Życzę Wam odkrywania śladów Boga, Jego dobroci i Jego Mądrości w znakach czasu, także pandemii, aby sprostać temu celowi, dla którego Pan przeprowadza nas także przez takie doświadczenia.

Niech Matka Boża okrywająca swoim welonem Boże Dzieciątko też okrywa troskliwie Świętym Płaszczem swojej Opieki i Orędownictwa Waszą Rodzinę.

Tego wszystkiego wam życzy

Wasz ks. Proboszcz

2. Dzisiaj Msze św. o godz. 800; 1000 i 1130 a w drugi dzień świąt (26 grudnia) tak jak w niedzielę. Jutro na sumie poświęcimy owies. Jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Jutro w niedzielę Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń ślubnych i przyjęcia wraz z dziećmi indywidualnego błogosławieństwa na każdej Mszy Świętej.
  3. W zakrystii do nabycia świąteczny numer tygodnika katolickiego niedziela w cenie 10 zł.
  4. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt:
    Bardzo dziękuję za dar serca w postaci choinek Panu leśniczemu Krzysztofowi Wołczyk.

Bardzo dziękuję Panom: Markowi Minkinie i Krzysztofowi Minkinie za wycięcie i przywiezienie choinek do kościoła.

Bardzo dziękuję Paniom: Barbarze Marchwińskiej, Katarzynie Lis, Izabeli Minkinie, Jadwidze Lipskiej, Annie Bazan oraz Panom: Piotrowi Marchwińskiemu, Wiesławowi Stoparek, Przemysławowi Cierpiał, Cezaremu Ciuk, Rafałowi Lis, Edwardowi Szyja za oprawienie i udekorowanie choinek w prezbiterium.

Bardzo dziękuję szkole w Hutkach – Dyrekcji, Nauczycielom, dzieciom za pięknie udekorowane boczne choinki. Dziękuje za trud, pracę, cierpliwość i pomysł. Podziękowanie składam wszystkim na ręce Dyrektor Pani mgr Tamary Gwóźdź.

Bardzo dziękuję Pani Annie Mrozek za piękne stroiki świąteczne.

Bardzo dziękuję naszej parafialnej scholce za wspólne, dzisiejsze kolędowanie. Dziękuję dzieciom oraz Pani Wioli Sokołowskiej i Panu Michałowi Rudnik.

Bardzo dziękuję ministrantom za służbę przy ołtarzu w Rększowickim Wieczerniku, dziękuję za to, że jesteście i tak pięknie służycie Panu Jezusowi.

Bardzo dziękujemy osobom, które posprzątały i przygotowały Kościół do dzisiejszej Uroczystości: Dziękujemy Paniom: Halinie Ziora, Urszuli Muś, Agacie Kubaj, Beacie Korzec, oraz Panu Dominikowi Szczudło. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Wiesławie Szewczyk, Annie Żurek, Jolancie Szczudło, Joannie Marchefka, Agnieszce Fac.
    W najbliższą czwartek na godz. 1830 prosimy Panie: Marzenę Mrozek, Izabelę Minkinę, Sylwię Mzyk, Wiolettę Zając.

Bardzo dziękuję wam kochani Parafianie za to, że wracacie do Kościoła, za waszą wiarę i miłość do Pana Boga, za spowiedź adwentową, za dzisiejszą Komunię św. Czujcie się tu dobrze, bo to jest wasz dom Boży, gdzie Bóg wasz przyjmuję w gościnę.

Jeszcze raz wszystkim z serca dziękuję za każdą pomoc. Niech z serca Pan Bóg wam i waszym rodzinom błogosławi.

5. Drodzy Parafianie! Okres Bożego Narodzenia od wielu wieków jest w Polsce związany z tradycyjnymi odwiedzinami kapłanów w domach parafian. Ta coroczna wizyta duszpasterska, nazywana także kolędą, jest okazją do wyznania wiary, dawania chrześcijańskiego świadectwa, troski o Kościół i parafię. Roztropność, rozwaga i odpowiedzialność powinny kierować wyborem właściwej formy wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii. Dlatego zapraszam do przeżycia tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszym parafialnym kościele. Zamiast tradycyjnej kolędy mieszkańcy Hutek i Rększowic będą mieli możliwość uczestniczenia we Mszy św., połączonej z modlitwą zawierzenia rodzin. Niech ten czas wspólnie spędzony na Eucharystii, która jest przedsmakiem nieba i na modlitwie, wyda błogosławione owoce w naszym życiu osobistym i w naszych rodzinach. Msze św. będą odprawiane od 3 stycznia 2022 r. Program kolędy jest zamieszczony w naszej parafialnej gazetce.
  6. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na specjalne nabożeństwo o godz. 1600 podczas, którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  7. W sobotę 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane tak jak w niedziele. Pamiętajmy, że w Nowym Roku uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe. 1 stycznia przypada I sobota miesiąca.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.