III Niedziela zwykła (27 stycznia 2019r.)

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
  1. W imieniu księdza Mariusza i swoim dziękujemy za życzenia, które składaliście nam tydzień temu. Dziękuje za życzenia, które rozpoczęły się już w sobotę, za wszystkie smsy, rozmowy telefoniczne, za kwiaty i wasz dar serca w postaci modlitwy. Z serca dziękujemy wam kochani parafianie, dziękujemy wszystkim grupom duszpasterskim i kołom, które działają na terenie naszej parafii. Niech dobry Bóg wam błogosławi.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 800 pojadę do chorych parafian z Komunią św. W pierwszy piątek Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 1700. Dzieci pierwszokomunijne przyjdą na godz. 1600. Przynoszą ze sobą książeczki pierwszopiątkowe. Przypominam o comiesięcznej spowiedzi dzieciom ze starszy klas szkoły podstawowej i młodzieży z gimnazjum.
  1. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 900 i 1700. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.
  1. Kochani w dniach od 3 do 10 lipca br. chcemy pielgrzymować autokarem do Bośni i Hercegowiny do Medjugorie oraz do miejsc świętych na Chorwacji. Zapisy u mnie w zakrystii..
  1. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej: Litania na Ofiarowanie Pańskie, artykuł na temat sobotniego święta Matki Bożej Gromnicznej, piękny wiersz na temat świecy gromnicznej oraz kilka przysłów np. Gdy na Gromniczną mróz, chowaj chłopie sanie, szykuj wóz.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Anna Benduch, Zdzisława Ziora, Sylwia Pidzik, Marlena Cierpiał. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Barbarze Cierpiał, Wacławie Badora oraz Panu Markowi Cierniak.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Iwonę Domagała, Katarzynę Gonera, Iwonę Kuśmierską, Izabelę Klama.