II Niedziela Wielkiego Postu (28 lutego 2021r.)

1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  2. Jutro (1 marca) to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek dla wszystkich od godz. 1530. Dzieci pierwszokomunijne przynoszą ze sobą książeczki do nabożeństwa. Po spowiedzi dzieci przyjmą Komunie św.
  4. W piątek zapraszam na drogę krzyżową o godz. 1630, a w niedzielę na gorzkie żale o godz. 1530.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na różaniec od poniedziałek do czwartku o godz. 1630, a w piątek o godz. 1600.
  6. Za tydzień w niedzielę o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  7. W zakrystii są do nabycia świece paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Maria Górecka, Agnieszka Kamińska, Beata Zych, Violetta Lazar, Emilia Kamińska, Marcelina Kamińska oraz Panowie Michał Zych i Igor Lazar. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Stefanii Młyńczyk, Irenie Kamińskiej, Teodozji Zych, Elżbiecie Pyrkosz, Zofii Stoparek oraz Panu Tadeuszowi Nalewajka.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Iwonę Maj, Annę Cieślik, Magdalenę Szydłowską, Magdalenę Jarosz – Wawrzyńczak.