I Niedziela Wielkiego Postu (21 lutego 2021r.)

1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 1630. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1530 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom za modlitwę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która miała miejsce tydzień w naszym kościele.
  3. Następna taca gospodarcza 14 marca br. będzie tacą, którą zapłacimy ogrzewanie w kościele.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na różaniec od poniedziałek do czwartku o godz. 1630, a w piątek o godz. 1600.
  5. W zakrystii są do nabycia świece paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Po świętach świece można zanieść na grób naszych bliskich zmarłych.
  6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Jolanta Stoparek, Olga Koloch, Katarzyna Piwek, Joanna Kocik, Aneta Janik oraz Pan Mirosław Koloch. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Teresie Lisowskiej, Irenie Bazan, Zofii Ceglarek.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Marię Górecką, Agnieszkę Kamińską, Beatę Zych, Wiolettę Lazar.