II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia 2019r.)

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
  1. Dzisiaj o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia – adoracja Najświętszego Sakramentu; koronka do Miłosierdzia Bożego i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wszystkich chętnych parafian i całą asystę zapraszam do procesji.
  1. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  1. W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc poświęcony Maryi. Na nabożeństwa majowe zapraszam od poniedziałku do soboty o godz. 1730. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w naszym Rększowickim Wieczerniku, a także przy krzyżach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
  1. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę. Na Mszę Świętą o godz. 800. zapraszam wszystkich naszych strażaków z OSP Hutki i OSP Rększowice na wspólną modlitwę w intencji ich i ich rodzin, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo, zdrowie i aby zawsze po pożarze szczęśliwie wrócili do swoich domów.
  1. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych pojadę w piątek o godz. 1230. Spowiedź na Mszach świętych. W piątek nabożeństwo majowe o godz. 730.
    W najbliższy piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 1700.
  1. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej: Litania do św. siostry Faustyny; artykuł na temat: Czy naprawdę ufam Jezusowi?; Pogarda dla miłosierdzia Bożego.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Dorota Szymczyk, Wiesława Polaczek, Anna Śmietana, Aldona Górniak, Paulina Sobala, Ksenia Sobala. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Danucie Szymczyk.
    W najbliższą sobotę na godz. 1000 prosimy Panie: Bożenę Badora, Agnieszkę Całus, Emilię Leśniczek, Wiolę Jakubowską.