Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21 kwietnia 2019r.)

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Niech Zmartwychwstały Pan wam błogosławi kochani parafianie nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia. Pozdrawiam wszystkich obecnych gości w naszym Rększowickim Wieczerniku.
  1. Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i dzisiejszej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:
    a) dziękuje wszystkim parafianom za czynny i żywy udział w liturgii minionych dni (Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty). Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swoich łask.
    b) dziękuje Panom za przygotowanie Grobu Bożego: Januszowi Maj, Piotrowi Marchwińskiemu, Jackowi Badora, Remigiuszowi Badora, Cezaremu Ciuk, Edwardowi Szyja, naszemu Sołtysowi Panu Mateuszowi Haczyk oraz Dariuszowi Zych.
    c) dziękuje Pani Ani Mrozek za przygotowanie Ciemnicy, za piękny obraz Pana Jezusa w koronie cierniowej oraz za piękny wystrój kwiatowy przy Grobie Bożym i przy Ciemnicy. Dziękuję za pomoc rodzicom Pani Ani Państwu Sylwii i Jarosławowi Kołtun oraz mężowi Pani Ani Wojciechowi Mrozek, którzy pomagali i wspierali Panią Anię. Z serca dziękuję za wszystko.
    d) dziękuje wszystkim rodzinom z Hutek, Kolonii Hutek, z Rększowic i z wszystkich dzielnic Rększowic za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Wielka wdzięczność i podziękowanie dla wszystkich Pań, które podjęły się trudu zebrania tych ofiar.
    e) dziękuje strażakom z obu jednostek za dzisiejszą obecność i asystę, dziękuje pocztom sztandarowym, druhom i druhnom za podjętą wczoraj wartę przy grobie Pana Jezusa.
    f) dziękuję za obecność szkolnych pocztów sztandarowych. Bóg zapłać Wam Drodzy Młodzi Przyjaciele i Waszym opiekunom.
    g) dziękuje za udział w dzisiejszej asyście procesyjnej Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Żywego Różańca, Bractwa św. Anny i Panom z Akcji Katolickiej.
    h) dziękuje Panu organiście Panu Jerzemu, za oprawę śpiewno – muzyczną w czasie Triduum Paschalnego i dzisiejszej wielkanocnej uroczystości.
    i) bardzo dziękuje naszym lektorom i ministrantom za ich wierną i gorliwą służbę w Wielkim Tygodniu.
  1. Msze Święte dzisiaj jeszcze o godz. 830; 1000; i 1130. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, a naszymi ofiarami na tacę będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia – adoracja Najświętszego Sakramentu; koronka do Miłosierdzia Bożego i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Całą asystę zapraszam do procesji.
  1. Dziękuje Paniom Wioli Sokołowskiej, Anecie Dawczyk, Monice Dawczyk oraz Panom: Eugeniuszowi Majdzik, Stanisławowi Haczyk i Mateuszowi Haczyk za wykonaną pracę w tym tygodniu na placu kościelnym.
  1. We wtorek o godz. 1830 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
  1. Tydzień temu na tzw. „tacę gospodarczą” złożono ofiarę 9890 zł. Pragnę poinformować wspólnotę parafialną, że dług został w tym tygodniu spłacony. Bardzo wam kochani dziękuje za każdy wasz dar serca. Więcej informacji podam za tydzień. W najbliższą środę na godzinę 1900 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Spotkanie odbędzie się na plebani.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Honorata Żurek, Zenona Górniak, Renata Benduch, Iwona Nowak, Magdalena Urbańska, Klaudia Urbańska oraz Pan Mariusz Benduch. Bóg zapłać za waszą pracę. Dodatkowo dziękujemy Paniom: Katarzynie Lis, Agacie Jakubowskiej, Justynie Sikora, Jagodzie Lipskiej za pracę wykonaną w naszym kościele. Za dar serca dziękujemy Paniom: Alinie Kwas, Bronisławie Kurdek i Wiesławie Benduch.
    W najbliższy piątek o godz. 1930 prosimy Panie: Paulinę Sobala, Aldonę Górniak, Dorotę Szymczyk, Annę Śmietanę.
  1. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła: śp. Pani Zofia Wieczorek z Rększowic l 71 .