I Niedziela Adwentu (1 grudnia 2019r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
  2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
    Do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 1700, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w zakrystii.
  3. Dzisiaj od godz. 1300 ministranci i dziewczęta z szkoły podstawowej przyniosą opłatki do każdej rodziny. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj o godz. 1800 w naszym kościele Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, na który serdecznie zapraszam.
  5. W środę 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary. Otaczamy modlitwą górników i ich rodziny. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 900 wszystkich górników i ich rodziny. Przez wstawiennictwo św. Barbary dla żyjących górników będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo a dla zmarłych nagrodę życia wiecznego.
  6. W piątek wspominamy św. Mikołaja. Do naszej parafii św. Mikołaj przybędzie w niedzielę na Mszę św. o godz. 1000.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota. W pierwszy piątek od godz. 800 pojadę do chorych parafian z Komunią św. W pierwszy piątek Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 1700. Dzieci przyjdą na godz. 1615 i zostaną na roratach. Przypominam o comiesięcznej spowiedzi dzieciom ze starszych klas szkoły podstawowej (VI, VII, VIII).
  8. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii św. za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 otrzymają medalik Matki Bożej.
  9. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  10. Bardzo dziękuję Państwu Annie i Wojciechowi Mrozek oraz Sylwii i Jarosławowi Kołtun za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego.
  11. Bardzo dziękuję Panom, którzy w środę pomogli zamocować pomnik Jana Pawła II na małym parkingu. Dziękuję Panom: Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Markowi Minkina, Rafałowi Lis, Krzysztofowi Minkina, Markowi Pijet, Arturowi Blukacz. W tym miejscu pragnę podziękować Panu Markowi Pijet za wykonanie postumentu pod pomnik Jana Pawła. Pan Marek wykonał pracę za darmo. Parafia zapłaciła za granit i grawerowanie napisów na tablicach.
  12. Zapraszam wszystkich chętnych do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  13. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Beata Zych, Małgorzata Ciuruś, Iwona Maj, Wioletta Lazar, Noemi Lazar oraz Panowie: Damian Zych i Igor Lazar. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Elżbiecie Pyrkosz, Teodozji Zych, Zofii Stoparek, Marcie Ciuruś oraz Panowi Tadeuszowi Nalewajce.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Annę Cieślik, Magdalenę Jarosz – Wawrzyńczak, Magdalenę Szydłowską, Elżbietę Kościelniak.