II Niedziela po Bożym Narodzeniu (3 stycznia 2021r.)

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy o godz. 800; 1000; 1130; 1600. W zakrystii możliwość nabycia kredy i kadzidła w cenie 3 zł.
  3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 1700 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego
  5. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Sonia Marchefka, Klaudia Ścigała, Martyna Bajdur, Angelika Staszowska oraz Panowie: Mirosław Stoparek i Marian Szyja. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Elżbiecie Bola i Panu Stanisławowi Staszowskiemu.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Edytę Książek, Dorotę Drożdżyńską, Joannę Tekiela.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Pan Józef Muś l. 86 z Rększowic.