Chrzest Pański (7 stycznia 2024r.)

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 ministranci, schola parafialna oraz ich rodzice pragną przedstawić nam jasełka pt. „W drodze do Betlejem”. Zapraszamy gorąco wszystkich parafian i gości. Za tydzień po każdej Mszy św. dzieci wraz z rodzicami rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę ciasto do niedzielnej kawy. Ofiary będą przeznaczone na dofinasowanie wyjazdu dla dzieci na narty w góry.
  3. Za tydzień w po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
  4. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Program kolędy w tym tygodniu:
    10 stycznia 2024 r. – Hutki i Rększowice
    Kolonia Hutki i Rększowice do plebani. Kolęda od godz. 1330
    11 stycznia 2024 r. – Rększowice
    od początku Rększowic do rodziny Anny i Marka Krawczyków. Kolęda od godz. godz. 830
    12 stycznia 2024 r.  – Rększowice
    od rodziny Haładajów i pani Marioli Szwengiel do rodziny Gromadzkich. Kolęda od godz. 1030.
    13 stycznia 2024 r.  – Rększowice
    od rodziny Iwony i Andrzeja Cierpiałów do rodziny Alicji i Jerzego Żurków. Kolęda od godz. godz. 830

Samochód proszę 10 minut przed rozpoczęciem kolędy w danym dniu. Ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na spłatę długu. Za złożony dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Hanna Polak, Iwona Ziaja, Wieńczysława Romańska oraz Pan Gabriel Ziaja. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 2000 prosimy Panie: Karinę Ścigała, Marię Ziaja, Iwonę Kolman, Helenę Mierzwińską.
  7. W tym tygodniu odszedł do Pana Boga śp. Pan Jerzy Jakubowski l.82 z Kolonii Hutek. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek …(x3)