IV Niedziela zwykła (29 stycznia 2023r.)

1. Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy ze mną byli na feriach w górach. Gratuluję wszystkim, którzy nauczyli się jeździć na nartach. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom. Niech Pan Jezus wszystkim z serca błogosławi.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Izraela.
  3. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec gromnic o godz. 900 i 1800. Msza św. o godz. 900 będzie darem serca od uczestników pogrzebu za naszych kochanych zmarłych. Na Msze św. o godz. 1800 zapraszam dzieci klas III wraz z rodzicami. Dzieci w tym dniu otrzymają świece do I Komunii św. W święto Ofiarowania Pańskiego pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 1700. Dzieci w pierwszy piątek spowiadają się, przyjmują Pana Jezusa do serca i wracają do domu. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 830 różaniec święty, a o godz. 900 Msza Święta wynagradzająca niepokalanemu sercu Maryi. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 1800.
  5. W sobotę o godz. 1000 chcemy z dziećmi jechać na lodowisko. Zapisy dzieci u mnie w zakrystii.
  6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Aurelia Cierpiał, Jolanta Trzepizur, Karolina Ziora, oraz Pan Henryk Trzepizur. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Alinie Ziora.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Dorotę Hazy, Halinę Motłoch, Jolantę Pakulską, Paulę Jagusiak, Beatę Leśniczek.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Pan Grzegorz Morawiec l. 65 z Rększowic. Pomódlmy się w Jego intencji. Wieczny odpoczynek … (x3)