VI Niedziela Wielkanocna (9 maja 2021r.)

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wczoraj trwali na modlitwie przed Chrystusem w czasie Doby Eucharystycznej. Nich Bóg wam błogosławi i wynagrodzi. Kochani Parafianie przed nami rok przygotowań w kościele, na placu kościelnym, w naszych domach, rodzinach i sercach, abyśmy jak najlepiej Panu Bogu podziękowali za to, że 40 lat temu wybrał sobie to miejsce: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J 15,16) – powiedział dzisiaj do nas Pan Jezus. Po 40 latach istnienia na tej ziemi Kościoła, w którym płynie Boża łaska jak dzisiaj trwa owoc w naszych domach, rodzinach, w naszej parafii.
    „Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej…”  – oto program na ten święty czas. Przygotujmy się jak najlepiej do 8 maja 2022, gdzie wyśpiewamy Panu Bogu wielkie Te Deum.
  2. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowani
  3. Ze względu na wczorajszą Dobę Eucharystyczną dzisiaj nie będzie Wieczoru Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Następny Wieczór uwielbienia w czerwcu.
  4. We wtorek o godz. 1830 i w czwartek o godz. 1900 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  5. W czwartek rozpoczniemy w naszej parafii czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie będziemy odprawiać każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa o godz. 1730 – Różaniec święty; godz. 1800 – Eucharystia; po Mszy św. procesja wokół świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W czasie procesji odśpiewamy Litanie Loretańską. Zapraszam Panów do niesieni figury oraz Panie do niesienia różańca.
  6. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Karolinie Cierpiał i Panu Damianowi Skoczylas za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają tabernakulum i ołtarze w naszym kościele. Bóg zapłać wam kochani.
  7. Za tydzień o godz. 1130 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii oraz poświecenie figury św. Józefa na placu kościelnym i zawierzenie naszych rodzin Opiekunowi Bożej Dzieciny. W sobotę 15 maja o godz. 1000 będzie spowiedź przed I Komunią świętą. Oprócz dzieci zapraszam do spowiedzi rodziców, chrzestnych, dziadków.
  8. Rocznica I Komunii św. dla uczniów klas IV odbędzie się 19 września br. o godz. 1000.
  9. Dzisiaj kochani nie będzie naszej parafialnej gazetki. Zapraszam do zapoznania się z intencjami na nowy tydzień. Intencje mszalne są wywieszone w gablocie pod chórem. Pragnę poinformować, że w poniedziałek na Mszy o godz. 1800 będziemy modlić się za Pana Edwarda Szyja w 50 rocznicę Jego urodzin, a w sobotę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy prosić dobrego Boga o łaskę zdrowia dla ks. Prałata Stefana Jachimczaka. Od jutra o godz. 1700 rozpoczną się Msze św. gregoriańskie w intencji zmarłej śp. Pani Jadwigi Badora (każdego dnia przez 30 dni codziennie w czasie Eucharystii będziemy się modlić za naszą zmarłą siostrę). Na Msze św. w tygodniu i nabożeństwa majowe (godz. 1730) serdecznie zapraszam.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Ilona Brusz, Anna Badora, Barbara Pijet, Monika Bańka oraz Pan Kornel Bańka. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. W najbliższy czwartek na godz. 1830 prosimy ojców dzieci pierwszokomunijnych, a w piątek na godz. 1830 mamy dzieci pierwszokomunijnych.
  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Pani Maria Henkiel l. 87 z Hutek.