IV Niedziela zwykła (31 stycznia 2021r.)

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.
  2. Wczoraj zakończyła się kolęda dla mieszkańców Rększowic. Bardzo wam kochani mieszkańcy Rększowic dziękuję za wspólną modlitwę w naszej świątyni i za złożone ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium. Jeszcze raz dziękuję wszystkim Parafianom (mieszkańcom Hutek i Rększowic) za tegoroczne kolędowanie. Niech Pan Jezus błogosławi każdego dnia wam i waszym rodzinom kochani Parafianie :).
  3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec gromnic o godz. 900 i 1700. Na Msze św. o godz. 1700 zapraszam dzieci klas III wraz z rodzicami. Dzieci w tym dniu otrzymają świece do I Komunii św. W święto Ofiarowania Pańskiego pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek dla wszystkich od godz. 1600. Dzieci pierwszokomunijne przynoszą ze sobą książeczki do nabożeństwa. Po spowiedzi dzieci przyjmą Komunie św.
  5. W czwartek o godz. 1730 spotkanie ministrantów. Zapraszam nowych kandydatów do liturgicznej służby ołtarza.
  6. W piątek o godz. 1800 próba scholii parafialnej. Wszystkie chętne dziewczynki, którą chcą śpiewać w naszej scholce zapraszam na spotkanie.
  7. W tym tygodniu różaniec za naszą parafię o godz. 1630. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Dorota Pełka, Krzysztofa Dawczyk, Henryka Szczerbak, Anna Kowalczyk, Beata Machoń, Klaudia Machoń i Pan Kazimierz Szczerbak. Bóg zapłać wam kochani za pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Halinie Ernt, Bożenie Kowal, Irenie Badora, Halinie Nowak, Jadwidze Krupińskiej, Elżbiecie Krupińskiej.
    W najbliższy piątek na godz. 1900 prosimy Panie: Halinę Czaja, Ewę Lubańską, Krystynę Kula, Beatę Czerwik, Karolinę Szwengiel.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Pani Daniela Froch l. 66 z Hutek.