XV Niedziela zwykła (14 lipca 2019r.)

1. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy pielgrzymowali ze mną do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Myślę, że warto było pielgrzymować tyle kilometrów. Każdy z nas mógł doświadczyć jak tam ludzie z całego świata przeżywają wiarę, kolejki do kilkudziesięciu konfesjonałów. Spowiedź w kilkunastu językach. Wyjątkowe miejsce, gdzie NMP objawia się od 1981 r. Niech Boże błogosławieństwo, które przywieźliśmy w naszych sercach rozleje się na naszą Parafię. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę w intencji nas, pielgrzymujących abyśmy mogli szczęśliwie wrócić do parafii. My też modliliśmy za was przez całą pielgrzymkę.
  1. Pozwólcie kochani, że dzisiaj podsumuje uroczystości odpustowe:

Dziękuje wszystkim niosącym figury i obrazy w asyście, Pocztom Sztandarowym Ochotniczej Straży Pożarnej z Hutek i Rększowic; Kołom Gospodyń Wiejskich, członkiniom Żywego Różańca i Bractwa św. Anny, Akcji Katolickiej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, „Krakowiankom”; Organiście Panu Jerzemu, scholce parafialnej, ministrantom i lektorom.

Bardzo dziękuje wszystkim którzy pomogli mi przygotować tegoroczny odpust – kościół, ogród na placu kościelnym – wszystkich nas było 53 osoby. Bóg zapłać wam kochani za wasze otwarte serca na sprawy Boże.

Bardzo dziękuję Paniom: Katarzynie Lis i Marzenie Haczyk za upranie i uprasowanie obrusów do naszego kościoła.

Kochani przed odpustem zostały wyremontowane schody przy zakrystii. Schody kosztowały nas 5300 zł. Zapłaciliśmy tylko za materiał: granit, kleje, przycięcie i transport granitu, balustradę z rur nierdzewnych i poliwęglanu.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Panom: Markowi Pijet, za położenie granitu, a Panom Markowi Minkina i Krzysztofowi Minkina za wykonanie i zamontowanie balustrady. Za wykonaną pracę Panowie nie wzięli ani jednej złotówki.

Dziękuję Panu Grzegorzowi Kolman za wykonanie wieszaków do zakrystii. Zapłaciłem Panu Grzegorzowi 300 zł tylko za materiał. Za wykonaną pracę również nie wziął ani jednej złotówki.

Ofiary z odpustu wyniosły 3120 zł. Za wasz dar serca składam serdeczne Bóg zapłać. Kochani dziękuje wam wszystkim za wasze dobre serca, za dar modlitwy, za waszą obecność na Odpuście i życzę wam, aby Najświętsze Serce Pana Jezusa przemieniało wasze domy i serca.

1. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  1. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej na temat objawień Maryi w Medjugorie.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Bożena Henkiel, Anna Ślimak, Dorota Bączyńska, Dorota Chorążyk, Sylwia Bączyńska, Patrycja Bączyńska oraz Panowie: Marian Szczerbak i Krzysztof Bączyński. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Teresie Kamińskiej.
    W najbliższy piątek na godz. 1845 prosimy Panie: Ninę Badora, Zuzannę Jakubowską, Renatę Cierpiał, Mariolę Kukuła.