XVI Niedziela zwykła (21 lipca 2019r.)

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. Bardzo dziękuję młodzieży, która w czasie Odpustu przyjęła Sakrament Bierzmowania za ich dar serca dla parafii. Tym darem serca jest pulpit pod mszał, który jest na ołtarzu. Pulpit pod mszał kosztował 1050 zł. Dziękuje także rodzicom młodzieży.
  3. Kochani w tym tygodniu rozpoczęły się prace na małym parkingu. Bardzo dziękuje Panom: Markowi Minkina, Rafałowi Lis za utwardzenie kamienia na naszym parkingu, a Panu Edwardowi Szyja za wykonaną pracę na małym parkingu. Prace na małym parkingu zostaną przeprowadzone w V etapach. Po każdym zakończonym etapie będę was informował. Zakończyliśmy pierwszy etap: została wybrana ziemia na 30 cm i położony kamień o trzech grubościach.
    Ostatnim V etapem będzie postawienie pomnika św. Jana Pawła II. Kochani 1979 r. dla naszej ojczyzny i parafii to szczególny czas. Do Polski pielgrzymuję papież Jan Paweł II, a synowie i córki tej ziemi dowiadują się że będą mieli kościół. 23 grudnia 1979 r. uczestniczą w pierwszej Mszy św. w kościele w Rększowicach. 23 grudnia br będziemy przeżywali 40 rocznicę odprawienie pierwszej Mszy św. w Rększowickim Wieczerniku.

Po wakacjach nasza parafia będzie się starać u ks. kardynała Stanisława Dziwisza o relikwie św. Jana Pawła II dla naszego kościoła. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się w maju 2020 roku – w 100 rocznicę urodzin wielkiego Polaka i Papieża. Z pomnikiem i relikwiami św. Jana Pawła II chcemy wpisać się w Ogólnopolskie dziękczynnie za św. Jana Pawła II, które będzie miało miejsce 18 maja 2020 r. w całej Polsce. Kochani proszę was wszystkich o modlitwę abyśmy jak najlepiej duchowo przygotowali się do 23 grudnia br i do maja 2020 r.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Pani Barbarze Stoparek za ofiarę 500 zł na pomnik św. Jana Pawła II.

4. W czwartek 25 lipca, wspomnienie św. Krzysztofa. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie kierowców i pojazdów. Ofiary, które będą składane przy okazji poświęcania pojazdów zostaną przekazane na prace wykonywane na małym parkingu. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. W piątek, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima – rodziców Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1800 będzie Msza św. w intencji członkiń Bractwa św. Anny. Pół godziny wcześniej będzie różaniec. Zapraszam wszystkich czcicieli Świętej Anny.
  6. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
  7. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej na temat patronów tygodnia św. Krzysztofa i św. Anny oraz litanie do św. Krzysztofa i do św. Anny.
  8. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Zuzanna Jakubowska, Nina Badora, Mariola Kukuła, Klaudia Kukuła, Sylwia Kołtun, Anna Mrozek oraz Panowie: Andrzej Jakubowski i Aleksander Minkina. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1845 prosimy Panie: Romualdę Szwengiel, Aurelię Pakuła, Katarzynę Lis, Donatę Klabisz.