Uroczystość Wszystkich Świętych

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu będziemy odwiedzać groby naszych bliskich zmarłych, zapalając na nich znicze i odmawiając Wieczny odpoczynek… Pamiętajmy, że nasza modlitwa jest im szczególna i bardzo pomocna w drodze do nieba…

W naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 8:00, 10:00. Na cmentarzu o godz. 11:30 – wypominki jednorazowe, a o godz. 12:00 Msza św. za zmarłych parafian.
Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.