Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

To dziś wielki dzień, dzień, w którym wszyscy się weselmy, bo nasz Pan zmartwychwstał…

Dzień, nazywamy Wielkanocą, czyli Wielką Nocą, ponieważ cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dokonał się nad ranem, o świcie. Bez wątpienia cud ten jest największym, jaki dokonał się w całej historii świata – dlatego słusznie noc tego cudu nazywamy wielką.

Wielkanoc to pierwsze i najdawniejsze święto w Kościele. Wielkanoc jest nie tylko pierwszym świętem w Kościele chronologicznie, lecz również co do ważności. Przez wszystkie wieki ludzkości było uważane za największe.

Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela nastąpiło o świcie: „A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli”.
Pięknie tę scenę opisuje nam jeden z Ewangelistów – św. Marek: „Po upływie szabatu Maria Magdalena, Matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień od wejścia grobu?» Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był odsunięty, a był bardzo duży. Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się. Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział”. One wyszły i uciekły z grobu; ogarnęło je bowiem zdumienie i strach. Nikomu też nic nie oznajmiły, bo się bały”.
źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/wielkanoc.php3
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą o godz. 6:00 – Rezurekcja, o godz. 8:30, 10:00, i 11:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy 🙂

W tym dniu pragniemy złożyć wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym naszą stronę parafialną wielu radości ze zmartwychwstania naszego Pana Jezusa, aby Jego zmartwychwstanie towarzyszyło nam nie tylko w te Święta, ale w każdym dniu naszego życia… Wielu spotkań w rodzinnym gronie przy wspólnym wielkanocnym stole, pełnym rozmów i wzajemnego zrozumienia, a w jutrzejszy dyngusowy poranek obfitości w laniu przybyłych gości… 😀