Święto ofiarowania Pańskiego

Dzisiejszy dzień jest Świętem Ofiarowania Pańskiego.

Przypada ono czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest pamiątką ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.
Wg tradycji dzisiejszy dzień nazywany jest również dniem Matki Bożej Gromnicznej. W ten sposób ukazuje się fakt przyniesienia przez Maryję małego Jezusa do świątyni. Obchodom dzisiejszego dnia towarzyszyła procesja ze świecami.

Podczas Ofiarowania starzec Symeon wziął na swoje ręce Pana Jezusa i wypowiedział prorocze słowa: „Światłość na oświecenie pogan i na chwałę Izraela” (Łk 2, 32).

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-02.php3

Dzisiaj obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Msze Święte w naszym kościele z błogosławieniem świec gromnic o godz. 9:00 i 18:00. Na Msze św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Dzieci w tym dniu otrzymają świece do I Komunii św.