Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiejsza niedziela jest również Świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

Święto świętej Rodziny zaczęto obchodzić w różnych krajach i diecezjach od XVIII wieku. Po raz pierwszy ustanowił je w dniu 4 listopada 1684 r. w Kanadzie (za aprobatą papieża Aleksandra VII), biskup Francois Montmorency-Laval. Natomiast na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papieża Leona XIII, który na prośbę kard. Bausa (arcybiskupa Florencji), w dniu 20 listopada 1890 r. wydał dekret aprobujący „kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej”. Zatwierdził je papież Leon XIII (+ 1903).

Święta Rodzina jest wzorem rodziny – podstawowego i najbliższego Kościoła domowego każdego Chrześcijanina.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/rodzina.php3

Msze Św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i o godz. 16:00. Na sumie (godz. 11:30) zgodnie z tradycją 26 grudnia (Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika, który oddał życie za wiarę w Chrystusa) poświęcenie owsa 🙂 .

W tym dniu zapraszamy wszystkich małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo w czasie każdej Mszy Świętej.