Uroczystość Wszystkich Świętych

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu (a często już w miniony weekend) będziemy odwiedzać groby naszych bliskich, często rozsiane po różnych cmentarzach. Pamiętajmy o nich nie tylko zapalając znicze, kupując piękne kwiaty czy sprzątając tylko 1 listopada ich groby. Pamiętajmy o nich w modlitewnej pamięci, odmawiając Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…, ale odwiedzając ich przez cały rok, aby ich groby wyglądały zawsze jak w Uroczystość Wszystkich Świętych.

W naszym kościele Msze Św. będą odprawiane o godz. 8:00, 10:00. Na cmentarzu o godz. 11:30 – wypominki jednorazowe, a o godz. 12:00 Msza św. za zmarłych parafian.

W oktawie za zmarłych codziennie o godz. 15:30 różaniec połączony z wypominkami oktawalnymi, a o godz. 16:00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

Poniżej nasz cmentarz parafialny wieczorem w dniu Wszystkich Świętych.

źródło: foto własne