Święto ofiarowania Pańskiego

Dzisiaj obchodzimy Święto ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywana Świętem Matki Bożej Gromnicznej. To Święto przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest ono pamiątką ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej, a także dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.

Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się również w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się tradycyjny (lecz nie liturgiczny – ten skończył się w dniu Święta Chrztu Pańskiego) okres Bożego Narodzenia. Dzisiejsze dzień zamyka więc cykl uroczystości, które są powiązane z okresem Bożegonarodzenia. Liturgia po raz ostatni w tym roku ukazuje nam Chrystusa jako Dziecię.

Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to dzień poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie w służbie Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych czy stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-02.php3

Msze Święte w naszym kościele z błogosławieniem świec gromnic o godz. 9:00 i 17:00. Na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Dzieci w tym dniu otrzymają świece do I Komunii św.