Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Dzisiejszy dzień to Święto Maryi, Matki Kościoła. Jest ono obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego – zostało ono wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego 4 maja 1971 r. przez Episkopat Polski (oczywiście za zgodą Pawła VI). Wybrano właśnie ten dzień, ponieważ Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. Według Dziejów Apostolskich, w momencie Zesłania Ducha Świętego w Wieczerniku obecni byli wszyscy Apostołowie, którzy „trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (Dz 1, 14). Matka Najświętsza przeżyła w Wieczerniku razem z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tego momentu Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi w świecie.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/nmpmk.php3

Dzisiaj obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom z naszej parafii i nie tylko życzymy wielu radości, zdrowia i szczęścia.

Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00 przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.