Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj, tj. 28 kwietnia pierwsza niedziela po Wielkanocy jest ustanowiona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego przez św. Jana Pawła II.

Pan Jezus w jednym z objawień, jakie otrzymała święta siostra Faustyna Kowalska wyraził życzenie, aby Niedziela Biała była obchodzona także jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zamyka już faktycznie cykl naszego Odkupienia. Nasz Zbawiciel przez swoje zmartwychwstanie zamyka swoją działalność zbawczą na ziemi w odniesieniu historycznym. Bo wiemy, że dzieło zbawienia trwa nadal po dziś dzień i trwać będzie po wszystkie dni aż do skończenia świata. Prawda o Bożym miłosierdziu jest widoczna w całych dziejach ludzkości od Starego Testamentu i pierwszych rodziców – Adama i Ewy, później Kaina i Abla, także Noego i Abrahama po Nowy Testament  i działalność Chrystusa po dziś dzień.

Każdego dnia na świecie jest widoczne Boże Miłosierdzie, chociaż może czasem niewidoczne dla ludzi, ale pięknie upamiętniające w Godzinie Miłosierdzia tj. o 15:00 w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/milosierdzie.php3

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy 🙂