Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Dzisiaj, tj. 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Dzisiejsza uroczystość przypomina nam – wszystkim Chrześcijanom o wydarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości całego świata. Archanioł Gabriel, jako wysłannik Boga, przyszedł do Maryi, niewiasty mieszkającej w Nazarecie, aby zwiastować Jej, że to na Jej osobie spełnią się obietnice proroków. Że Jej Syn, którego pocznie w cudowny oraz dziewiczy sposób, za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Stwórcy.

Ta uroczystość przypada często w trakcie Wielkiego Postu, jednak uzmysławia nam to, że tajemnica Wcielenia naszego Zbawiciela jest nierozerwalnie związana z tajemnicą Jego śmierci oraz zmartwychwstania.

Z tą uroczystością są blisko związane dwie piękne modlitwy, często odmawiane w Kościele. Są nimi Pozdrowienie Anielskie oraz Anioł Pański. Z każdą chwilą, kiedy je odmawiamy, przypominamy i przeżywamy na nowo chwilę Zwiastowania Pańskiego.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-25a.php3