Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

Dzisiaj tj. 2 listopada obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Kościół wspomina  w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy to odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie, że istnieje czyściec jest jednym z dogmatów wiary chrześcijańskiej.

Również od dzisiaj tj. 2 listopada do 8 listopada w naszym Kościele będzie odprawiana oktawa modlitw za zmarłych. Codziennie o godz. 1530 różaniec połączony z wypominkami oktawalnymi, a o godz. 1600 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

źródło: http://www.slowo.redemptor.pl/pl/1259/7872/wspomnienie-wszystkich-wiernych-zmarlych-%E2%80%93-trzecia-msza.html

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.