Uroczystość Najświętszej Trójcy (16 czerwca 2019r.)

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W poniedziałek i środę na godz. 1845 zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (klasa III Gimnazjum i I Szkoły Średniej).
  3. We wtorek o godz. 1845 odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
  4. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 800; 1000 i 1600. O godz. 1000 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Proszę o przygotowanie ołtarzy i już z góry dziękuję tym wszystkim osobom, które w udekorowanie poszczególny ołtarzy włożą tyle serca. Niech Pan wam ten trud i poświęcenie wynagrodzi.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 1800, a niedzielę po Mszy św. o godz. 1000.
  6. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem w Uroczystość Bożego Ciała i przez całą oktawę zapraszam na próbę jutro (w poniedziałek) na godz. 1900.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Ojca. Zapraszam do wspólnej modlitwy w ich intencji na każdej Mszy świętej.
  8. Zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. o godz. 1800 oraz w niedziele o godz. 730.
  9. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Emilii Klabisz i Panu Sebastianowi Kwapisz za dar serca w postaci kwiatów które upiększają tabernakulum i ołtarz w naszym kościele. Bóg zapłać wam kochani.
  10. Bardzo dziękuję Panom: Krzysztofowi Kamińskiemu i Piotrowi Trzepizur za wymalowanie pomieszczeń takich jak: kotłownia, łazienka, korytarz z zakrystii do łazienki, zakrystię, korytarz z zakrystii do kościoła, ława boczna, dwie ściany w prezbiterium, oraz wejście do kościoła. Przy okazji wymienione zostały w tych pomieszczeniach wszystkie kontakty i gniazdka elektryczne. W kruchcie pod chórem została zainstalowana nowa lampa. Panowie Krzysztof Kamiński i Piotr Trzepizur nie wzięli ani złotówki za wykonaną pracę. Parafia zapłaciła tylko za farby, dodatki i wspomniane wcześniej kontakty i gniazdka elektryczne Praca wykonana za darmo Panów Krzysztofa Kamińskiego i Piotra Trzpizur jest ich darem serca dla parafii. Bóg zapłać wam kochani Panowie. Niech Trójca Święta cały trud wam wynagrodzi.
  11. Bardzo dziękuję Panu Remigiuszowi Badora za zamontowanie bramy do garażu na plebani. Byłem kochani zmuszony wymienić bramę. Montaż bramy ze strony Pana Remigiusza był darem serca dla ks. Proboszcza. Bóg zapłać Panie Reńku.
  12. Zapraszam do odmawiania różańca w naszym kościele. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1730 (z wyjątkiem czwartku)
  13. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki, a w niej artykuł na temat Uroczystość Trójcy świętej, Litania do Trójcy świętej i modlitwy do Trójjedynego Boga.
  14. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Korzec Beata, Muś Urszula, Szczudło Jolanta, Fac Agnieszka, Fac Natalia oraz Panowie: Muś Stefan i Kubaj Paweł. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Szewczyk Wiesławie, Wąsowicz Danucie, Żurek Annie. Dziękujemy również Paniom, które wczoraj pomogły posprzątać nasz kościół po malowaniu: Badora Ani, Kościelniak Ani, Nalewajce Agnieszce, Kowalskiej Marzenia i Kowalskiej Dominice.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Mrozek Marzannę, Mzyk Sylwię, Zając Wiolettę, Morzyk Ewę.
  15. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła: śp. Pani Stanisława Majdzik z Rększowic l 95.