Święto Świętej Rodziny (29 grudnia 2019r.)

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na specjalne nabożeństwo o godz. 1600 podczas, którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. W środę 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane tak jak w niedziele. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Pamiętajmy, że w Nowy Rok uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
    30 grudnia 2019 r. (poniedziałek) – Hutki
    od rodziny Katarzyny i Radosława Klabisz do rodziny Wrzosowskich i pani Ewy Brandt
    31 grudnia 2019 r. (wtorek) – Hutki
    od rodziny Bogumiły i Kazimierza Kicińskich do rodziny Zdybowicz i Bałdygów
    2 stycznia 2020 r. (czwartek) – Hutki
    od rodziny Jadwigi i Romualda Krupińskich do rodziny Czerwików i Wojtasików
    3 stycznia 2020 r. (piątek) – Hutki
    od rodziny Rogaczów do rodziny Bakotów
    4 stycznia 2020 r. (sobota) – Hutki
    od leśniczówki do rodziny Cierniaków i pana Stanisława Bazana

Początek kolędy każdego dnia (oprócz środy) o godz. 830. Samochód proszę na godz. 820.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W I piątek miesiąca o godz. 1615 spowiedź i Komunia św. dla dzieci, które odprawiają pierwsze piątki miesiąca. O godz. 1700 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do chorych z Komunią św. pojadę w niedzielę 5 stycznia od godz. 1300.
  6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Urszula Kowal, Katarzyna Stoparek, Joanna Maj. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Halinie Lubańskiej, Alfredzie Harabas, Krystynie Cierniak, Wioletcie Kołdon.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Jadwigę Majdzik, Lidię Morawiec, Marzenę Haczyk, Iwonę Jakubowską.