XI Niedziela zwykła (13 czerwca 2021r.)

1. „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” – powiedział Pan Jezus i potwierdził te słowa, gdy ofiarował siebie w ofierze na krzyżu. Symbolem miłości Chrystusa jest Jego przebite serce, z którego wypłynęła krew i woda. To był jeden z najważniejszych momentów życia Jezusa. Przeżywając nasz doroczny odpust wołajmy: „Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według serca Twego”. Kult Serca Bożego najbardziej wyraża się w upodabnianiu własnego serca do Serca Mistrza.: Niech ten proces dokonuje się w nas i w naszej parafii nieustannie.
  2. Kochani Parafianie tegoroczny nasz Odpust połączony jest z Parafialnym Dniem Dziecka. Pierwsza część to spotkanie z Panem Jezusem na Mszy św., a druga część to festyn za plebanią. Festyn rozpoczniemy dzisiaj o godz. 1500. Bawmy się i radujmy się, bo przecież każdy z nas jest umiłowanym dzieckiem Pana Boga. Przypominam, że o godz. 1800 przyjedzie do nas Puchar Polski zdobyty w tym roku przez klub sportowy Raków Częstochowa. Od godz. 1800 do godz. 1900 możliwość zrobienia sobie zdjęcia pamiątkowego z Pucharem.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 1800 młodzież z naszej parafii z rąk J.E. ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  4. We wtorek zapraszam na spotkanie o godz. 1700 kandydatów na ministrantów, a w czwartek na godz. 1900 kandydatów na lektorów.
  5. W sobotę o godz. 1000 kolejne warsztaty z Panem Bogiem dla naszych kochanych dzieci. Na warsztaty przyjeżdżamy rowerami (oczywiście jak pozwoli pogoda). Starsze dzieci z ks. Proboszczem i z rodzicami pojadą na wycieczkę, a młodsze ze swoimi mamami za plebanią będą przygotowywać pyszne kanapki. Na koniec warsztatów katecheza na temat: Wprowadzenie do Mszy św. i wspólny śpiew.
  6. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 1800. Gorąco wszystkich zapraszam.
  7. Kościół do dzisiejszej Uroczystości przygotowali Rodzice i Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Bóg zapłać wam kochani za waszą pracę i złożony dar serca na potrzeby naszej świątyni.
    W najbliższy piątek na godz. 1930 prosimy Panie: Edytę Pawlak, Barbarę Pawlik, Elżbietę Bednarek.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Pani Helena Cierniak l. 98 z Rększowic i śp. Pan Marian Bandura l.80 z Rększowic. Pogrzeb Pana Mariana jutro o godz. 1400. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek …x3