II Niedziela zwykła (17 stycznia 2021r.)

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ubiegły niedzielny wieczór wzięli udział w wieczorze uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niech miłość do Pana Jezusa pogłębia się w naszej parafii, w rodzinach i w naszych sercach.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W tym i w następnym tygodniu różaniec za naszą parafię o godz. 1730. Zapraszam do wspólnej modlitwy
  4. W środę o godz. 1700 Msza św. za Parafian i dobrodziejów naszego Sanktuarium.
  5. W środę o godz. 1900 w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień na Msze św. o godz. 1000 zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii, w sposób szczególny klasy III.
  6. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  7. W piątek na godz. 1900 zapraszam na próbę scholę parafialną.
  8. Za tydzień w sobotę nie będzie już Mszy św. z porządku niedzielnego.
  9. W tym tygodniu rozpocznie się kolęda dla mieszkańców Hutek. Program kolędy dla mieszkańców Hutek podałem tydzień temu. Teraz podam program kolędy dla mieszkańców Rększowic.
    25 stycznia 2021 r.  – (poniedziałek)
    godz. 1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców Rększowic: od rodziny Haczyków do rodziny Anny i Marka Krawczyków
    26 stycznia 2021 r.  – (wtorek)
    godz. 1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców Rększowic: od rodziny Haładajów i pani Marioli Szwengiel do rodziny Gromadzkich
    27 stycznia 2021 r.  – (środa)
    godz. 1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców Rększowic: od rodziny Iwony i Andrzeja Cierpiałów do rodziny Alicji i Jerzego Żurków
    28 stycznia 2021 r.  – (czwartek)
    godz. 1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców Rększowic: od rodziny Jadwigi i Stanisława Górniak do rodziny Klimczaków oraz w intencji mieszkańców od rodziny Ścigałów i Ziajów do rodziny Marii i Czesława Gasiaków
    29 stycznia 2021 r.  – (piątek)
    godz. 1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców Kolonii Hutki i Rększowic do plebani oraz w intencji mieszkańców Rększowic pod górą, Rększowic ul Zjazdowa (dawne Ługi) Rększowic pod Łaźcem, Tartak,
    30 stycznia 2021 r.  – (sobota)
    godz. 1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców Rększowic od rodziny Marty i Marcina Żurków (przy drodze na Jamki) i od krzyża do plebani
    Przypominam, że na Msze św. o godz. 1800 przynosimy w słoiczkach, buteleczkach wodę, która na początku Eucharystii zostanie poświęcona. Jeśli ktoś z was kochani będzie miał życzenie złożyć dobrowolną ofiarę z racji kolędy na potrzeby naszego Sanktuarium to z serca składam serdeczne Bóg zapłać. Gorąco serdecznie zapraszam was kochani do wspólnej modlitwy, abyśmy rodzinnie trwali przed Chrystusem w naszym Sanktuarium.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Urszula Benduch, Elżbieta Grzyb, Anna Nalewajka, Monika Baran oraz Panowie: Roman Nalewajka i Konrad Baran. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Genowefie Purgal i Urszuli Burdach.
    W najbliższy piątek na godz. 2000 prosimy Panie: Annę Bałdyga, Donatę Badora, Izę Kukuła, Justynę Sikora.