Święto Chrztu Pańskiego (10 stycznia 2021r.)

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha Świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Za tydzień w sobotę ostatnia Msza św. z porządku niedzielnego.
  3. Kochani 31 stycznia na Mszy św. o godz. 1130 będziemy gościć scholę liturgiczną „Domine Jezus”, a po Mszy św. wspólne kolędowanie ze scholą. Już dzisiaj was zapraszam. Zapiszcie sobie w kalendarzu i przyjdźcie z rodzinami 🙂 .
  4. Kochani w ubiegły czwartek na plebani odbyło się spotkanie. W tym spotkaniu uczestniczyli Pan Jerzy Żurek – Wójt Gminy Konopiska, Pan Edward Bałdyga, Pani Jadwiga Majdzik, Pan Marek Rembisz, Pan Michał Rudnik i ks. Proboszcz. Spotkanie dotyczyło parkaniku przy naszym kościele. W imieniu Pana Wójta i w swoim pragnę poinformować całą parafię, że na wiosnę (w wakacje) rozpoczną się prace na parkingu. Zostanie on odwodniony, utwardzony i wybrukowany kostką. 2/3 placu należy do Gminy Konopiska, a 1/3 należy do parafii. Pan Wójt będzie prowadził prace na swoim terenie, a ks. Proboszcz na swoim. Dlatego kochani Parafianie wszystkie tace gospodarcze zostaną przekazane na ten cel, bo kiedy rozpoczną się prace musimy być trochę przygotowani.
  5. Kochani od 18 stycznia w naszej parafii rozpocznie się wizyta duszpasterska (zwana kolędą) Droga Siostra, drogi Bracie przez 20, 40, 60, a może dłużej, co roku przyjmowaliście kapłana w swoich domach. Przychodząc do was ksiądz niósł Boże błogosławieństwo dla was i całej waszej rodziny. Trwając tydzień temu rano na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem podjąłem decyzję, że w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. W tym roku to Chrystus was i wasze rodziny zaprasza do swojego domu (Rększowickiego kościoła) na Mszę św., aby wam błogosławił w Nowym Roku 2021 tak jak wam błogosławił przy waszych domach w Hutkach i w Rększowicach na początku epidemii. Oto program kolędy na tydzień od 18 do 24 stycznia:
    18 stycznia 2021 r.  – (poniedziałek)

godz.1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców Hutki Góry i Hutki do rodziny Trelów i Kadłubków

19 stycznia 2021 r.  – (wtorek)

godz.1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców od rodziny Zająców do rodziny Jagodów i pani Donaty Klabisz

20 stycznia 2021 r. – (środa)

godz.1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców od rodziny Katarzyny i Radosława Klabisz do rodziny Wrzosowskich i pani Ewy Brandt

21 stycznia 2021 r.  – (czwartek)

godz.1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

godz. 1800 – Msza św. w intencji od rodziny Bogumiły i Kazimierza Kicińskich do rodziny Zdybowicz i Bałdygów oraz w intencji od rodziny Jadwigi i Romualda Krupińskich do rodziny Czerwików i Wojtasików

22 stycznia 2021 r.  – (piątek)

godz.1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców od leśniczówki do rodziny Cierniaków i pana Stanisława Bazana

23 stycznia 2021 r.  – (sobota)

godz.1730 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

godz. 1800 – Msza św. w intencji mieszkańców od rodziny Rogaczów do rodziny Bakotów

Na Msze św. o godz. 1800 przynosimy w słoiczkach, buteleczkach wodę, która na początku Eucharystii zostanie poświęcona. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa w intencji mieszkańców, którzy przeżywają dzień kolędy (Litania do św. Józefa). Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. przed ołtarzem ks. Proboszcz będzie rozdawał obrazki z błogosławieństwem domu oraz modlitwa do św. Rodziny. Jeśli ktoś z was kochani będzie miał życzenie złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby naszego Sanktuarium to będzie taka możliwość po Mszy św. w zakrystii. Za złożony dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.

Gorąco serdecznie zapraszam was kochani do wspólnej modlitwy, abyśmy rodzinnie trwali przy Chrystusie.

6. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Edyta Książek, Agata Drożdżyńska, Joanna Tekiela, Zuzanna Tekiela, Alicja Tekiela oraz Pan Daniel Drożdżyński. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Ewie Wieczorek i Marianne Hofman.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Elżbietę Grzyb, Urszulę Benduch, Annę Nalewajka, Edytę Nalewajka.