Nagrodzeni na audiencji

NAGRODZENI NA AUDIENCJI U KRÓLOWEJ

W roku 2017 obchodzimy na Jasnej Górze w Sanktuarium Narodowym 300 – lecie koronacji papieskimi Koronami obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski. Z tej racji Klasztor O.O Paulinów na Jasnej Górze, Papieskie Dzieła Misyjne, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz Czasopisma dziecięce w Polsce z okazji Dnia Dziecka zorganizowały wyjątkowe spotkanie dla dzieci – AUDIENCJĘ U KRÓLOWEJ, w której uczestniczyliśmy. Po wpisaniu się do historycznej księgi wizyt u Królowej Polski i otrzymaniu dyplomu uczestnictwa w audiencji oraz słodkich upominków uczestniczyliśmy w Eucharystii na błoniach jasnogórskich. Po Mszy Św. przeszliśmy do kaplicy Cudownego Obrazu gdzie wszyscy uczestnicy spotkania złożyli własnoręcznie przygotowane „serduszka dla Królowej” wraz z duchowym darem dla MAMY –  KRÓLOWEJ.

Po powrocie z audiencji miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Ogólnopolskiego Konkursu na artystyczny projekt Korony i Sukienki Matki Bożej i Jej Syna zorganizowany przez redakcję PROMYCZEK DOBRAKLASZTOR OJCÓW PAULINÓW z Jasnej Góry. W związku z dużą ilością prac (1647) jury wyróżniło 300 w 2 kategoriach wiekowych. Przyznano 200 nagród z czego 24 to NAGRODY SPECJALNE i 100 WYRÓŻNIEŃ.

Wśród laureatów znaleźli się nasi mali parafianie.

NAGRODY otrzymali:

Dominika KOWALSKA  z Rększowic

Wiktoria KASPERCZYK  z Hutek

Natalia SIREK  z Hutek

Daniel SIREK –  z  Hutek

Amelia NALEWAJKA – z  Hutek

NAGRODY SPECJALNE:

Grzegorz KOŚCIELNIAK z Rększowic

Dawid NALEWAJKA z Rększowic

Eryk KOCIK z Hutek

A po wręczeniu nagród oczekiwane GARDENPARTY.

Prace wszystkich laureatów będzie można oglądać przez całe wakacje na Jasnej Górze (prace nagrodzone w Sali Rycerskiej, wyróżnione w Sali Ojca Kordeckiego). Nasi laureaci odbierali nagrody w obecności swoich najbliższych – rodziców, rodzeństwa, dziadków.

Serdecznie gratulujemy laureatom i ich najbliższym.

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia 🙂