XXX Niedziela zwykła (27 października 2019r.)

1. Kończy się październik. Jeszcze do czwartku wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe. Zapraszam wszystkich na różaniec o godz. 1715. Dzieci w czwartek na ostatnie nabożeństwo różańcowe przynoszą tablicę z wklejonymi tajemnicami różańca świętego.
  2. W środę na godz. 1845zapraszam na próbę naszą parafialną scholkę.
  3. W czwartek zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę o godz. 1845.
  4. W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 800; 1000. Na cmentarzu o godz. 1130 – wypominki jednorazowe, a o godz. 1200 Msza św. za zmarłych parafian.
  5. Każdego dnia od 1 do 8 listopada odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
  6. W oktawie modlitw za zmarłych codziennie o godz. 1530 różaniec połączony z wypominkami oktawalnymi, a o godz. 1600 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  7. Jak każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych przy bramie cmentarza będą zbierane ofiary do puszki na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Za ofiary w imieniu ks. Rektora i kleryków z serca dziękuję.
  8. Jak co roku przy cmentarzu będą sprzedawane kwiaty.
  9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W sobotę od godz. 800 pojadę z Komunią św. do chorych.
  10. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Państwu Justynie i Andrzejowi Szewerda za dar serca w postaci kwiatów, które upiększają tabernakulum i ołtarz w naszym kościele. Bóg zapłać wam kochani.
  11. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Czaja Halina; Pełka Dorota, Dawczyk Krzysztofa, Machoń Beata, Machoń Klaudia. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Śmietanie Annie.
    W najbliższą sobotę na godz. 1000 prosimy Panie: Kowalczyk Annę, Kulę Krystynę, Lubańską Ewę, Pokorę Katarzynę.