XXVI Niedziela zwykła (25 września 2022r.)

1. Spotkanie dzieci i młodzieży wyjeżdżających w listopadzie do Zakopanego za tydzień po Mszy św. o godz. 1130. Przynosimy ze sobą zaliczkę 100 zł.
  2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy modlitwę różańcową. Jest to pierwsza sobota miesiąca. O godz. 830 różaniec święty, a o godz. 900 Msza Święta wynagradzająca niepokalanemu sercu Maryi. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Nie będzie nabożeństwa i Mszy św. popołudniu.
  3. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Martynie Szyja i Panu Marcinowi Mandat za ich dar serca w postaci kwiatów które upiększają nasz kościół.
  4. 29 października br. chcemy pielgrzymować autokarem do SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ – KRÓLOWEJ PODLASIA – MATKI JEDNOŚCI. Jedna z historii sanktuarium opowiada, że Książe Mikołaj Sapieha w czasie budowy kościoła w Kodniu został sparaliżowany. Udaje się z pielgrzymką do Rzymu. Kiedy orszak Mikołaja dociera do Rzymu, spotyka się z niezwykle hojnym zaproszeniem Ojca Świętego Urbana VIII na Mszę św., sprawowaną w prywatnej kaplicy papieskiej na Watykanie. To tutaj po raz pierwszy Mikołaj Sapieha miał zobaczyć wizerunek Matki Bożej. Mikołaj Sapieha doznaje łaski całkowitego uzdrowienia. Zrodziło się również gorące pragnienie, aby cudowny wizerunek zabrać ze sobą do Kodnia i umieścić w budującym się kościele. Zapewne Mikołaj zwrócił się do papieża z prośbą, aby ten obraz mu podarował. Jak dowiadujemy się jednak z późniejszych wydarzeń, Ojciec Święty musiał mu odmówić. Mikołaj Sapieha postanawia zatem uciec się do czynu niepobożnego, który jednocześnie obnaża jego wielką miłość do Matki Bożej Gregoriańskiej. Miał przekupić papieskiego zakrystiana, obiecując mu 500 złotych dukatów w zamian za wizerunek z kaplicy Urbana VIII. Natychmiast po uzyskaniu obrazu, orszak Mikołaja rozpoczyna ucieczkę do Kodnia. Co dalej kochani się działo to już na miejscu dowiemy się w Kodniu. Serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do Królowej Podlasia.
  5. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Elżbieta Gromadzka, Mirosława Purgal, Edyta Pawlak, Katarzyna Ciuk – Szymanek oraz Pan Andrzej Purgal. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Beacie Ciuk.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Ilonę Kowalczyk, Agnieszkę Pompa, Henrykę Gasiak, Anetę Szyja.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  7. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła śp. Pani Janina Szydłowska l. 92 z Hutek. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek … (x3)