XXI Niedziela zwykła (23 sierpnia 2020r.)

1. Jutro po Mszy św. o godz. 1830 spotkanie pielgrzymów, którzy chcą pielgrzymować rowerowo na Jasną Górę 26 sierpnia 2020 r.
  2. W środę nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msza św. za Parafian w środę o godz. 1800.
  3. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Pani Annie Grzyb i Panu Grzegorzowi Pedrycz za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają ołtarz w naszym kościele.
  4. Kochanie Parafianie 13 września 2020 r. na godz. 1600 bardzo gorąco zapraszam was na Uroczystości. Proszę zaplanujcie ten czas w domach, w rodzinach, abyśmy wspólnie przy ołtarzu wyśpiewali Panu Bogu Te Deum za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II oraz za to, że Kościół w Rększowicach w 33 rocznicę jego konsekracji będzie miało relikwie Karola Wojtyły. Uroczystości, takie jak wprowadzenie do kościoła Relikwii św. Krzyża czy św. Jana Pawła II są raz w życiu Parafii. Proszę was o modlitwę w intencji tej Uroczystości i za naszą Parafię.
  5. Kochani jak widzicie został ukończony pierwszy ołtarz św. Janowa Pawła II. Po niedzieli rozpoczną się prace nad drugim poświęconym NMP Nieustającej Pomocy. Bardzo dziękuję za wykonanie ołtarza Panu Markowi Pijet. Bardzo dziękuję za namalowanie obrazu św. Jana Pawła II Pani Ani Mrozek. Kiedy w środę pojechałem do Częstochowy, aby oprawić obraz w ramę szef firmy powiedział mi, że kiedy rozmawia z artystami, to mówią, że oprócz twarzy Pana Jezusa, NMP najtrudniej z wszystkich świętych jest namalować twarz św. Jana Pawła II. Dlatego proszę wszystkich Parafian o modlitwę w intencji Pani Ani, aby jak najpiękniej namalowała twarz Najświętszej Maryi Panny. Bardzo dziękuję Panom, którzy przywieźli ołtarz do naszego kościoła: Panu Remigiuszowi Badora za transport, Markowi Pijet, Cezaremu Ciuk, Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Markowi Minkinie, Krzysztofowi Minkinie. Bardzo dziękuję Panom: Piotrowi Trzepizur i Krzysztofowi Kamińskiemu za podświetlenie obrazu oraz wykonaną pracę w naszej świątyni. Relikwiarum, w którym 13 września zostaną umieszczone relikwie św. Jana Pawła II zostało wykonane przez firmę z Przemyśla. O kosztach wybudowania ołtarzy poinformuję was kochani jak będzie drugi ołtarz w kościele. Niech wszystkim wyżej wymienionym osobom, oraz wszystkim dobrodziejom Rększowicego Kościoła dobry Bóg błogosławi.
  6. Różaniec w naszym Sanktuarium od poniedziałku do piątku o godz. 1730. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Wioletta Jakubowska, Jolanta Trzepizur, Joanna Trzepizur, Wiktoria Jakubowska oraz Pan Artur Jakubowski. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Karolinie Ziora, Alicji Ziora, Barbarze Bazan oraz Panu Piotrowi Bazan.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Aurelię Cierpiał, Wiesławę Brzeską, Halinę Motłoch, Dorotę Hazy.
  8. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła śp. Pani Zenona Staszowska l. 72 z Hutek.