XVIII Niedziela zwykła (2 sierpnia 2020r.)

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Więcej informacji w naszej parafialnej gazetce.
  3. Zapraszam jutro na godz. 2030 na nabożeństwo, które duchowo nas przygotowuje do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. Nabożeństwo przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.
  4. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W środę Msza św. za Parafian.
  6. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 1800.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź św. od godz. 1730.
  8. Kochani małymi krokami zbliża się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Wiele pielgrzymek w tym roku jest odwoływana (np. pielgrzymka z Oświęcimia). Ze względu na panującą epidemię podjąłem decyzję, że w tym roku będziemy pielgrzymować na rowerach. Osoby starsze, które ze względu na stan zdrowia nie mogą jechać rowerami, proszę, aby gtv busem lub samochodem prywatnie dotarli na Jasną Górę. Przed szczytem jasnogórskim przez wstawiennictwo Królowej Polski i św. Jana Pawła II będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii. Wszystkich chętnych pielgrzymów proszę o zapisanie się w zakrystii. Więcej informacji podam w późniejszym terminie.
  9. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  10. Różaniec w naszym Sanktuarium od poniedziałku do piątku o godz. 1730. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  11. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Donata Badora i Agata Badora. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Paulinę Sobala, Aldonę Górniak, Dorotę Szymczyk, Annę Śmietana.