XVII Niedziela zwykła (26 lipca 2020r.)

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie kierowców i pojazdów. Ofiary, które będą składane przy okazji poświęcania pojazdów zostaną przekazane na wybudowanie ołtarzy NMP Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zapraszam dzisiaj na godz. 2030 na nabożeństwo, które duchowo nas przygotowuje do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II. Nabożeństwo przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym
  3. W środę Msza św. o godz. 1800 za Parafian.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas Mszy św. powierzymy NMP całą naszą codzienność.
  5. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  6. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  7. Bardzo dziękuje Panom: Edwardowi Szyja, Michałowi Rudnik, Pawłowi Kubaj i Arturowi Dawczyk za prace przy ogrodzie na placu kościelnym.
  8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Panu Adamowi Cierniak i Pani Żanecie Drożdżyńskiej za ich dar serca w postaci kwiatów, które upiększają ołtarz w naszym kościele.
  9. Różaniec w naszym Sanktuarium od poniedziałku do piątku o godz. 1730. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  10. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Zenona Górniak, Magdalena Urbańska, Iwona Nowak, Renata Benduch, Jolanta Kamińska, Ilona Ziora, Agnieszka Żurek, Katarzyna Rembisz oraz Pan Mariusz Benduch. Bóg zapłać za waszą pracę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Alinie Kwas, Bronisławie Kurdek i Honoracie Żurek.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Paulinę Sobala, Aldonę Górniak, Dorotę Szymczyk, Annę Śmietana.
  11. W tym tygodniu do Pana Boga odeszła śp. Pani Gertruda Nalewajka l.88 z Hutek.