XVI Niedziela zwykła (18 lipca 2021r.)

1. Kochani w tym tygodniu w kruchcie pod chórem został założony automatyczny pojemnik z wodą święconą. Teraz możemy wchodząc i wychodząc z kościoła przeżegnać się wodą święconą. Za ten dar serca dziękuję pewnej rodzinie z Hutek.
  2. Śląska Akademia Senior organizuje darmowe szkolenia komputerowe dla seniorów 65+. W ramach projektu oferuje:
    Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych
    Praktyczne umiejętności obsługi: komputera, telefonu, internetu.
    Grupowe działania animacyjne.
    Certyfikat udziału w szkoleniu
    Tablet na własność.
    Termin kursu od 21.07.2021 do 31.08.2021 br (zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku 4 godziny dziennie). Miejsce spotkań: świetlice w Aleksandrii i w Konopiskach. Małe 4-osobowe grupy. Zapraszamy.
  3. Wyjazd na pielgrzymkę do sanktuariów w naszej diecezji w najbliższą sobotę o godz. 800. Koszt pielgrzymki 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca 🙂 . Zapraszam.
  4. W sobotę nie będzie Mszy św. w kościele. W czasie pielgrzymki będziemy modlić za całą naszą Parafię.
  5. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Dar serca składany przy tej okazji będzie przekazany na budowę naszego parkingu.
  6. Bardzo dziękuję za wczorajszą pomoc na placu kościelnym. Dziękuję Paniom Katarzynie Lis i Ewelinie Kuśmierz oraz Panom Rafałowi Lis i Edwardowi Szyja.
  7. Kochani w ubiegły czwartek rozpoczęły się prace na naszym parkingu kościelnym. Prace będą wykonywane w kilku etapach. Na dzień dzisiejszy została wybrana ziemia, położony większy kamień. Po niedzieli zostanie przywieziony mniejszy kamień i cały teren zostanie utwardzony. Potem będziemy czekać na kostkę, która zastała zamówiona. Na parkingu położona będzie kostka ekologiczna o kolorze piaskowym. Gmina Konopiska wykona prace na swoim terenie (1400 m2) a Parafia na swoim (700 m2). Prace na całym terenie wykona jedna firma. Na koniec firma wystawi Parafii fakturę vat. Jakie będą koszty poinformuję was kochani na koniec inwestycji. Podsumuję wtedy wszystkie prace, które w tym roku zostały wykonane na placu kościelnym i parkingu.
  8. Następna taca gospodarcza 8 sierpnia br.
  9. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Zdzisława Knop, Halina Górniak, Elżbieta Musik i Pan Waldemar Musik. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Elżbiecie Ociepa, Barbarze Wierzchowskiej, Helenie Góreckiej, Danucie Zalas, Katarzynie Baur.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Annę Bazan, Lidię Ślęzak, Beatę Posmyk, Katarzynę Zalas.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Pan Sylwester Klama l 68 z Hutek. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Pomódlmy się za niego. Wieczny odpoczynek (x3).