XIX Niedziela zwykła (9 sierpnia 2020r.)

1. W środę o godz. 1800 Msza św. za Parafian.
  2. W czwartek przypada 13. dzień miesiąca. Porządek nabożeństwa:
    o godz. 1730 – Różaniec święty;
    godz. 1800 – Eucharystia; po Mszy św. procesja wokół świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji poświęcimy na placu kościelnym dzieci fatimskie, które już klęczą przy Matce Bożej.
  3. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800; 1000; 1130. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600.
    Na Msze Świętą o godz. 800 (15 sierpnia) zapraszam wszystkich strażaków z OSP Hutki i OSP Rększowice na wspólną modlitwę w intencji ich i ich rodzin prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP, św. Jana Pawła II i św. Floriana.

15 sierpnia tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4. Wszystkich pielgrzymów pielgrzymujących na rowerze lub prywatnie na Jasną Górę proszę o zapisanie się w zakrystii.
  5. Bardzo dziękuję Panom: Stanisławowi Haczyk, Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Henrykowi Janowskiemu, Rafałowi Lis, Przemysławowi Cierpiał, Mateuszowi Haczyk, Michałowi Janowskiemu za wczorajszą pomoc na placu kościelnym. Bardzo dziękuję Panu Markowi Pijet za przymocowanie figur do kostki.
  6. Różaniec w naszym Sanktuarium od poniedziałku do piątku o godz. 1730. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Dorota Szymczyk, Wiesława Polaczek, Anna Śmietana oraz Pan Szymon Śmietana. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Pani Danucie Szymczyk.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Bożenę Badora, Emilię Leśniczek, Wiolettę Jakubowską, Agnieszkę Całus.