V Niedziela zwykła (10 lutego 2019r.)

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz.1700. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji chorych. Zapraszam wszystkich chorych z naszej parafii na jutrzejsze nabożeństwo.
  1. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
  1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ubiegły poniedziałek pomogli mi posprzątać dekoracje Bożonarodzeniowe w kościele. Dziękuje Paniom: Barbarze Marchwińskiej, Wioletcie Lazar, Annie Mrozek oraz Panom: Piotrowi Marchwińskiemu, Januszowi Maj, Jackowi Badora, Zdzisławowi Lazar, Cezaremu Ciuk, Dariuszowi Zych, Mateuszowi Haczyk, Wojciechowi Mrozek, Edwardowi Szyja oraz dzieciom Noemi i Igorowi Lazar.
  1. Zapraszam do nabycia naszej parafialnej gazetki a w niej:
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Hanna Polak, Iwona Ziaja, Edyta Kamińska, Dorota Turos, Wioletta Turos, Weronika Turos oraz Pan Wiesław Kamiński. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Wiesławie Klimczak i Marii Borowieckiej.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Wieńczysławę Romańską, Karinę Ścigała, Marię Ziaja, Iwonę Kolman.