III Niedziela zwykła (26 stycznia 2020r.)

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii.
  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.
  4. Kochani w dniach od 8 do 15 lipca br. chcemy pielgrzymować samolotem do Izraela. Bardzo proszę o podjęcie decyzji czekam kochani do 9 lutego. Gdy będzie brakowało miejsc nasza parafia uda się z propozycją wyjazdu do innych parafii.
  5. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Konopiska ogłasza nabór do szkółki muzycznej, który odbędzie się 29 stycznia 2020 r (środa) godz. 1800.
  6. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  7. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Celina Paleczna, Danuta Ziaja, Wiesława Kowal, Jolanta Kowal oraz Panowie: Tomasz Wieczorek i Igor Wieczorek. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę.
    W najbliższy piątek na godz. 1730 prosimy Panie: Agnieszkę Nalewajka, Renatę Wąsowicz, Anetę Jędrzejczyk, Annę Kościelniak.
  8. W tym tygodniu do Pana Boga odszedł: śp. Pan Zygmunt Ziora l 82 z Hutek.