III Niedziela Wielkanocna (1 maja 2022r.)

1. Rozpoczynamy dzisiaj maj, miesiąc poświęcony szczególnie Matce Bożej. W tym tygodniu nabożeństwa majowe od wtorku do czwartku o godz. 2000
  2. Jutro w poniedziałek nie będzie Mszy św.
  3. Kochani Parafianie 3 maja br. rozpoczynamy w naszej parafii misje święte. Misje nie tylko w kościele, ale również w naszych domach, rodzinach. Program naszych Misji umieszczony jest w naszej parafialnej gazetce w gablocie pod chórem i na naszej stronie parafialnej. W czasie trwających misji przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy przeżywać naszą dobę eucharystyczną. Co roku przeżywamy dobę 8 maja, ale wiemy, że w tym roku przypada ona w niedzielę i dlatego w czwartek trwając przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie chcemy wynagradzać Chrystusowi za naszą parafię.

Oto program adoracji Pana Jezusa:

od godz. 1000 do godz. 1100 – adorują mieszkańcy Hutki Góry i Hutek do pani Bożeny Kamińskiej

od godz. 1100 do godz. 1200 – adorują mieszkańcy Hutek od państwa Grabowskich do państwa Chamalów

od godz. 1200 do godz. 1300 – adorują mieszkańcy Hutek od pani Małgorzaty Badora do pani Zofii Stoparek

od godz. 1300 do godz. 1400 – adorują mieszkańcy Hutek od pani Małgorzaty Ciuruś do leśniczówki

od godz. 1400 do godz. 1500 – adorują mieszkańcy Rększowic od rodziny Haczyków do państwa Kowalów

od godz. 1500 do godz. 1600 – adorują mieszkańcy Rększowic od państwa Muś do państwa Klimczaków,

od godz. 1600 do godz. 1700 – adorują mieszkańcy Rększowic od pani Zofii Purgal do Pani Gasiak, oraz mieszkańcy pod Łaźcem i pod Górą.

od godz. 1700 – do godz. 1800 – adorują mieszkańcy Rększowic przy drodze na Jamki; mieszkańcy do Plebani oraz mieszkańcy Kolonia Hutki

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 830 do 900 i popołudniu od 1930 do 2000. Przyjadą księża, aby nas pojednać z Panem Bogiem. Skorzystajmy z daru Bożego miłosierdzia. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec św. o godz. 700 i Msza św. o godz. 730. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian i Gości. Skorzystajmy z tego świętego czasu.

4. W sobotę uroczyste wniesienie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia do naszego Sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 1800. Eucharystia dziękczynna za 40 lat parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Na Mszę św. w sobotę zapraszam całą Parafię oraz asystę, Akcję Katolicką, Bractwo św. Anny, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, OSP z Hutek i Rększowic, poczty sztandarowe.
  5. Proszę wszystkich mieszkańców na czas misji i jubileuszu o wywieszenie flag (Maryjnej, papieskiej i państwowej) na swoich domach i obrazków Pana Jezusa w oknach. Kochani poinformujcie sąsiadów o misjach i zaproście ich na przeżywanie tego szczególnego czasu.
  6. Kochane dzieci przypominam o naszym konkursie plastycznym pt; „Mój kochany kościół w Rększowicach”. Prace oddajemy 3 maja na Mszy św. o godz. 1000. Rozstrzygnięcie konkursu 7 maja na Mszy św o godz. 1800. Zapraszam wszystkie dzieci do udziału w konkursie 🙂
  7. Z piątku na sobotę chcemy na Jubileusz usypać dywan z kwiatów. Potrzebujemy dużo kwiatów takie jakimi na dzień dzisiejszy przyroda obrodziła łąki i ogródki. Kwiaty można przynosić w środę i w czwartek do kościoła. Proszę o pomoc.
  8. W tym tygodniu zostały zakupione:
    relikwiarz – 3500 zł,
    relikwiarium na relikwiarz – 6000 zł,
    figura Pana Jezusa na krzyż misyjny – 3000 zł.
  9. Dziękuję Pani z Rększowic za ufundowanie relikwiarza. Dziękuje Panu Bogdanowi Majowi za ufundowanie krzyża misyjnego. Dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali przy kapliczce na Hutkach: Stanisławowi Haczyk, Mirosławowi Stoparek, Wiesławowi Stoparek, Kazimierzowi Benduch, Edwardowi Szyja, Arturowi Katryniok. Dziękuję Panom Markowi Minkina i Krzysztofowi Minkina za pracę koparką na placu przy kapliczce, za wykonanie fundamentu i mocowania do krzyża misyjnego. Dziękuję Panu Markowi Pijet za zamocowanie relikwiarium na ołtarzu NMP Nieustającej Pomocy. Wszyscy wymienieni Panowie nie wzięli ani jednej złotówki od parafii. Dziękuję naszym Strażakom, którzy pracują przy kapliczce i wykładają kostkę. Więcej na temat kapliczki, jej kosztów remontu wypowiem się za tydzień. Dziękuję wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom. Niech Pan Jezus wszystkim wynagrodzi.
  10. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  11. W sobotę o godz. 1000 spotkanie wszystkich ministrantów.
  12. Kochani w nocy ze środy na czwartek w Rększowicach był pożar w jednym z naszych domów. Spalił się cały dach. Jeśli ktoś może tę rodzinę wspomóc to jest taka możliwość wrzucając dar serca do puszki pod chórem. Pan Jezus powiedział: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Moi drodzy okazujmy serca bez okazji, a nas też zaskoczy czyjeś dobro. W imieniu rodziny z serca dziękuję.
  13. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Krzysztofa Dawczyk, Halina Czaja, Anna Śmietana, Dorota Pełka, Jadwiga Lipska, Izabela Minkina, Anna Bazan. Bóg zapłać kochani za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Halinie Nowak, Bożenie Kowal, Halinie Ernt, Beacie Machoń, Annie Kowalczyk. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w piątek poświęcili swój czas i wysprzątali cały ogród na placu kościelnym. Kochani rodzice z serca dziękuję.
    W najbliższą sobotę na godz. 800 prosimy Panie: Krystynę Kula, Beatę Czerwik, Katarzynę Pokora, Annę Nowakowską.