Święto ofiarowania Pańskiego (2 lutego 2020r.)

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.
  3. Wpatrzeni w ich wiarę i całkowite oddanie Panu Bogu powinniśmy dzisiaj zatrzymać się nad naszą własną wiarą. Zachęca do tego papież senior Benedykt XVI w jednym ze swoich listów: „[…] każdy wierzący powinien ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej oraz zastanowić się nad samym aktem wiary”. Weźmy sobie to papieskie wezwanie do serca.
  4. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 1700. oraz w piątek do udziału we Mszy św. wynagradzającej Bożemu Sercu o godz. 1700. Do chorych pojadę w pierwszy piątek o godz. 800. Spowiedź w piątek o godz. 1615. Na spowiedź przychodzą dzieci pierwszokomunijne, oraz dzieci ze starszych klas. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.
  6. Kochani w dniach od 8 do 15 lipca br. chcemy pielgrzymować samolotem do Izraela. Bardzo proszę o podjęcie decyzji czekam kochani do 9 lutego. Gdy będzie brakowało miejsc nasza parafia uda się z propozycją wyjazdu do innych parafii.
  7. Za tydzień nasza taca gospodarcza.
  8. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  9. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Anna Kościelniak, Agnieszka Nalewajka, Aneta Jędrzejczyk, Irmina Górniak oraz Panowie: Damian Klabisz, Dawid Nalewajka, Grzegorz Kościelniak. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Wiesławie Dawczyk, Krystynie Pyrkosz, Czesławie Kukuła, Czesławie Klabisz, Stanisławie Burzak.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy Panie: Dorotę Dziubińską, Sybillę Hofman – Migdalską, Zdzisławę Jarzębską, Ewelinę Haładaj.