V Niedziela zwykła (9 lutego 2020r.)

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Msza Święta w intencji chorych we wtorek o godz. 1700.
  3. We wtorek o godz. 1800 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Zapraszam do odmawiania różańca w intencji naszej parafii. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1630.
  5. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Ewelina Haładaj, Sybilla Hofman – Migdalska, Mariola Szwengiel, Dorota Dziubińska, Zdzisława Jarzębska. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. Za dar serca dziękujemy Paniom: Teresie Klabisz, Annie Krawczyk, Jadwidze Knapczyk.
    W najbliższy piątek na godz. 1830 prosimy: Annę Badora, Barbarę Pijet, Lidię Hutna, Barbarę Kuc.
  6. W tym tygodniu do Pana Boga odeszły śp. Pani Jadwiga Górniak l. 52 z Hutek i śp. Pani Stanisława Kuśmierska l. 85 z Rększowic.