Niedziela Wielkanocna (17 kwietnia 2022r.)

1. Drodzy Parafianie i Goście!

Kiedy Wielka Noc nastanie
życzę Wam na Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości

Niech radosne Alleluja będzie dla Was
ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.

Niech dom będzie dla Was zawsze ostoją spokoju, a na stole nigdy nie zabraknie chleba. Niech Wielkanoc jednoczy i wzmacnia całą rodzinę. Niech nigdy nie zabraknie Wam tego, co w życiu najważniejsze: zdrowia, miłości i bezpieczeństwa.

1. Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i dzisiejszej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:
    a) dziękuję wszystkim Parafianom za udział w liturgii minionych dni (Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty).
    b) dziękuję Paniom za posprzątanie na placu kościelnym: Wioli Sokołowskiej, Katarzynie Lis, Izabeli Minkinie, Annie Mrozek, Ninie Badora.
    c) dziękuję Pani Annie Mrozek za przygotowanie pięknych dekoracji kwiatowych przy Grobie Bożym, przy ołtarzach NMP i św. Jana Pawła II oraz w prezbiterium.
    d) dziękuję wszystkim rodzinom z Hutek i z Rększowic za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Wielka wdzięczność i podziękowanie dla wszystkich Pań, które podjęły się trudu zebrania tych ofiar.
    h) dziękuję całej asyście – Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, pocztom sztandarowym
    i) dziękuję Panu Organiście, za oprawę śpiewno – muzyczną w czasie Triduum Paschalnego i dzisiejszej wielkanocnej uroczystości.
    j) dziękuję naszym lektorom i ministrantom za ich gorliwą służbę w Wielkim Tygodniu.
    k) dziękuję naszym strażakom z OSP z Hutek i Rększowic za wartę przy Grobie Pańskim.

Wszystkim z serca dziękuję za wspólną modlitwę, wspólne trwanie na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, oraz za przygotowanie tegorocznych świąt. Niech Zmartwychwstały Pan wam wynagrodzi i błogosławi.

1. Msze Święte dzisiaj jeszcze o godz. 830; 1000; 1130 i o 1300. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o godz. 830; 1000; 1130; 1300 i o godz. 1600. Jutro ofiary z tacy będą przeznaczone na utrzymanie Uczelni Katolickich.
  1. W środę o godz. 1830 odbędzie się próba dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
  1. Bardzo dziękuję za wasz dar serca. Następna taca gospodarcza 8 maja br.
  1. Kościół do dzisiejszej Niedzieli przygotowały Panie: Agata Jakubowska, Izabella Kukuła, Monika Sykuła, Natalia Sirek oraz Lena Sykuła. Bóg zapłać za waszą pracę i złożoną ofiarę. W najbliższy piątek o godz. 1830 prosimy Panie: Ewelinę Chamala, Henrykę Szczerbak, Elżbietę Krupińską, Jadwigę Krupińską.