Niedziela Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022r.)

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Dzisiaj o godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele.
  2. W poniedziałek o godz. 1845 spotkanie wszystkich ministrantów.
  3. W poniedziałek i w środę o godz. 1830 odbędzie się próba dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
  4. Od poniedziałku do piątku zapraszam do naszego kościoła na godz. 1730 na różaniec św. i koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych misji świętych.
  5. Kochani Parafianie od 3 do 8 maja br. będziemy w naszej parafii przeżywać misje święte. Poprowadzi je ks. Biskup Andrzej Przybylski. Oto program misji świętych.

„Ja Jestem”

Wtorek – 3 maja 2022 r – Uroczystość NMP Królowej Polski

„Ja Jestem”

730    – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

800   – Msza św. z nauką dla strażaków i ich rodzin (odnowienie przysięgi małżeńskiej).

1000  – Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej (klasy od I do VIII) i z przedszkola z rodzicami.

1130  – Msza św. z nauką ogólną (odnowienie przysięgi małżeńskiej).

1600 – Msza św. z nauką ogólną (odnowienie przysięgi małżeńskiej).

2000 – Nabożeństwo majowe. Apel Jasnogórski (przynosimy świece).

Środa – 4 maja 2022 r

„Ja jestem drogą i prawdą”

900   – Msza św. z nauką ogólną.

1100  – Spotkanie z uczniami z ZSP w Hutkach

1700  – Różaniec św. z procesją na cmentarz

1800  – Msza św. z nauką ogólną.

1900  – Nauka stanowa dla kobiet

2000  – Nabożeństwo majowe. Apel Jasnogórski

Czwartek – 5 maja 2022 r

„Ja jestem chlebem żywym”

(całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu)

900   – Msza św. z nauką ogólną.

1100  – Spotkanie z uczniami z ZSP w Rększowicach

1400  – Odwiedziny chorych w domach /zgłoszenia w zakrystii/

1800  – Msza św. z nauką ogólną.

1900  – Nauka stanowa dla mężczyzn

2000  – Nabożeństwo majowe. Apel Jasnogórski

Piątek – 6 maja 2022 r

„Ja jestem krzewem winnym”

830   – Spowiedź święta

900   – Msza św. z nauką ogólną (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).

1030  – Spowiedź dla dzieci

1100  – Msza św. dla uczniów z ZSP w Hutkach i Rększowicach

1700  – Droga Krzyżowa po Hutkach (przynosimy krzyże)

1930  – Spowiedź święta

2000  – Msza św. z nauką ogólną (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).

Sobota – 7 maja 2022 r

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity

1800 – Msza św. dziękczynna za 40 lat Kościoła w Rększowicach

pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego

Niedziela – 8 maja 2022 r

Ja jestem dobrym Pasterzem

730    – Nabożeństwo majowe

800   – Msza św. z nauką ogólną

1000  – Msza św. z nauką

1130  – Msza św. z nauką ogólną.

1600 – Msza św. dziękczynna za Misje święte pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego

1715   – Ognisko parafialne z ks. Biskupem Andrzejem

Gorąco zapraszam was Kochani Parafianie. Skorzystajmy z tego świętego czasu. Niech misję święte sprawią, że nasze serca na nowo wrócą do Najświętszego Serca Pana Jezusa i przygotują nas do dziękczynienia Panu Bogu za Kościół w Rększowicach.

6. Kochane dzieci ogłaszamy konkurs plastyczny pt: „Mój kochany kościół w Rększowicach”. Prace można wykonać w formacie A4 i A3, kolorowe lub czarno białe. Z tyłu pracy proszę napisać: imię i nazwisko, klasa i nazwa szkoły. Prace oddajemy 3 maja na Mszy św. o godz. 1000. Rozstrzygnięcie konkursu 7 maja na Mszy św o godz. 1800. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii do udziału w konkursie 🙂
  7. Od niedzieli 1 maja br. przez cały czas misji i 8 maja w niedzielę wszystkie ofiary składane na tacę będą przekazane na zorganizowanie misji i jubileuszu naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone również na zakup:
    relikwiarium dla relikwii Prymasa Tysiąclecia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
    figury Pana Jezusa na krzyż misyjny
    kwiaty do kościoła na misje i jubileusz
    Za dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. W najbliższy piątek o godz. 1830 do posprzątania kościoła prosimy Panie: Małgorzatę Badora, Dorotę Pełka, Annę Kowalczyk, Annę Śmietana, Krzysztofę Dawczyk.