Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiaj wielki dzień, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Nazywamy ją często Wielkanocą, czyli Wielką Nocą, ponieważ cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dokonał się nad ranem, o świcie. Ten cud jest bez wątpienia i niepodważalnie największym, jaki dokonał się w całej historii świata, dlatego noc tego cudu nazywamy wielką.

Zmartwychwstanie Chrystusa nastąpiło o świcie jak czytamy: „A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli”.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/wielkanoc.php3

Msze Św. w naszym kościele o godz. 6:00 (Rezurekcja), 8:30, 10:00 i 11:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16:00.

W tym miejscu pragniemy złożyć wszystkim naszym parafianom jak i internautom odwiedzającym naszą stronę parafialną rodzinnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych, wielu radości od naszego Zmartwychwstałego Zbawiciela oraz aby codziennie była w naszych sercach Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

źródło: foto własne