Już blisko Wszystkich Świętych…

Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Tegoroczne obchody będę zapewne inne od tych, które znamy, z uwagi na panującą pandemię.

Poniżej ważne daty w naszej parafii dotyczące tegorocznych obchodów.

W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według następującego porządku:

Sobota (31 października)
Msza św. o godz. 18:00

Niedziela (1 listopada)
Msza św. o godz. 8:00
Msza św. o godz. 10:00
Msza św. o godz. 11:30 – wypominki jednorazowe (w kościele)
Msza św. o godz. 12:00 – Eucharystia za zmarłych parafian (w kościele)
Msza św. o godz. 16:00

W tym roku zgodnie z dekretem Ojca Św. Franciszka przez cały listopad (a nie jak to tej pory zgodnie z tradycją tj. od 1 do 8 listopada) odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

W oktawie modlitw za zmarłych codziennie o godz. 15:30 różaniec połączony z wypominkami oktawalnymi, a o godz. 16:00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.